Get Adobe Flash player

Storosios žarnos vėžio prevencijos programa

skirta asmenims nuo 50 iki 74 metų amžiaus 1 kartą per 2 metus

Storosios žarnos vėžys yra viena dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500  naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Diagnostikai atliekamas nesudėtingas imunocheminis testas. Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, vadinasi, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turės pasitikrinti po dvejų metų,  jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą sudėtingesniam tyrimui – kolonoskopijai – atlikti. Prireikus kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija.

Pagal programą atliekama:

  • įsakymu patvirtintos formos informacinio pranešimo įteikimas pasirašytinai;
  • paciento supažindinimas su imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose (iFOBT) testo atlikimu ir iFOBT testo įteikimas pasirašytinai;
  • tyrimo rezultato įvertinimas ir, esant teigiamam (+) iFOBT rezultatai, siuntimo pas gydytoją specialistą kolonoskopijai atlikti išdavimas.

___________________________

pasitikrink-draustuma

Savo prašymus, atsiliepimus, komentarus, informaciją apie įstaigos veiklos trūkumus, apie galimas korupcinio pobūdžio veikas pateikite el. paštu:

kiduliuambulatorija@gmail.com 
arba telefonu 8 (345) 62303 

darbo-laikas